Ułatwienia dostępu

Serdecznie zapraszamy 6 sierpnia o godzinie 15.15, na wernisaż wystawy malarstwa pt. "Są sny śnione wspólnie". Autorem wystawy jest Jarosław Kukowski. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Ewa Minge. 

O artystach:
Jarosław Kukowski – malarz, designer, juror międzynarodowych konkursów artystycznych. Jego prace wystawiane były m.in. w Luwrze, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Oddziale Muzeum Narodowego – Królikarni, California Modern Art Gallery w San Francisco, Nowym Jorku (Art Expo), SOHO Studios w Miami, BOXeight Studios & Gallery w Los Angeles.            W 2003 prezentowane były również w serii wystaw zbiorowych, wraz z malarstwem takich twórców jak: Jan Matejko, Jacek Malczewski, Salvador Dali, Jan Stanisławski, Wojciech Weiss, w salonach wystawienniczych Rempexu. Od 2004 na wystawach zbiorowych: Józef Chełmoński, Leon Wyczółkowski, Julian Fałat, Maksymilian Gierymski, Juliusz Kossak, Olga Boznańska. Jarosław Kukowski jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych twórców z kręgu surrealistów. Od 20 lat prowadzi własną szkołę malarstwa, a jego uczniowie osiągają znaczące sukcesy na rynku wystawienniczym, prezentując swoje prace w galeriach oraz muzeach, polskich i zagranicznych. Organizator wielu wystaw zbiorowych oraz plenerów malarskich. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Ważniejsze cykle jego prac malarskich to: „Sny” „Nie-Sny” „Freski” „Złota Seria” „Dotyk Człowieka” „Arrasy” oraz seria „Memento”, będąca połączeniem rzeźby, malarstwa i działających monumentalnych zegarów, powstających w długotrwałym procesie twórczym. Widać w tych pracach, że twórca dzięki, swojemu znakomitemu warsztatowi, przekracza kolejne granice formalne, intryguje, skłania do podziwu.


Ewa Minge – projektantka mody, malarka, rzeźbiarka, designerka i osobowość medialna. Od ponad 20 lat jej marka – Eva Minge – obecna jest na najważniejszych wybiegach i najbardziej prestiżowych imprezach modowych. Kolekcje projektantki prezentowane były między innymi w Paryżu, Mediolanie, Rzymie, Moskwie, Cannes, Montrealu, Barcelonie, Wiedniu, Berlinie, Kijowie czy Dubaju, ściągały tłumy światowych mediów, arystokracji i gwiazd światowego formatu, zawsze zbierając bardzo pozytywne recenzje, również za autorską oprawę artystyczną. Oprócz działalności modowej Eva Minge od lat zajmuje się z powodzeniem architekturą, wzornictwem przemysłowym, rzeźbą oraz malarstwem – tworzy współpracując z czołowymi producentami i twórcami. Jest laureatką niezliczonej ilości nagród. W 2013 odebrała dwie nagrody „International Star Diamond Award”, przyznawane przez The American Academy of Hospitality Sciences. Najważniejsze tytuły prasy modowej od lat stawiają kolekcje Polki obok największych domów mody na świecie. O projektantce i jej działalności pisały również najważniejsze dzienniki opiniotwórcze “New York Times”i brytyjski “The Telegraph”.W 2004 włoskie media szeroko komentowały otrzymanie przez Polkę medalu imiennego, od premiera Rzymu, za zasługi dla wiecznego miasta i przyznanie jej, przez włoską izbę mody “Alta Moda”, międzynarodowego tytułu “Next Couture” – wyznaczającej trendy w światowej modzie. Artystka, przez lata związana z rynkiem włoskim, dzieląca życie między polską prowincję i Mediolan, została uhonorowana przez władze Mediolanu w 2020, w wydanej przez Miasto Mediolan książce „I TALENTI DELLE DONNE” – poświęconej bohaterkom dawnego i obecnego Mediolanu. A tworzone przez nią obrazy i rzeźby są również unikatowe. Znajdziemy w nich oprócz magii, ekspresji i siły wiele symboliki, która oczarowuje i nurtuje, nie pozwala przejść obojętnie.  Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach jest instytucją współfinansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Miasta i Gminy Sanniki

WSPÓŁPRACA

PATRONI MEDIALNI
 • Radio Płock FM
 • Radio Q FM
 • Wyborcza.pl
 • TuSochaczew.pl
 • Petronews.pl
 • Radio KRDP FM
 • Radio Victoria FM
 • Tygodnik Płocki
 • Gostynin 24
 • Radio Sochaczew
 • Radio kolor FM
 • Nowy Łowiczanin