"W krainie Chopina" z fortepianem i fletem

Niedzielny koncert był kolejną okazja do spotkania z muzyką klasyczną.
W ramach Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, wystąpili: flecistka Agata Igras i pianista Rafał Mokrzycki. Duet ten, jak również solówki, spotkały się z ogromnym uznaniem widowni.
Agata Igras jest laureatką wielu konkursów muzyki solowej i kameralnej,  a jej koncerty odbywają się na czterech kontynentach, w blisko 40 krajach.
Kształci flecistów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Lekcje mistrzowskie prowadzi nie tylko w Polsce, ale też  zagranicą.
Rafał Mokrzycki jest zwycięzcą Valletta International Piano Competition na Malcie (2017). Uhonorowany tam został również nagrodę pozaregulaminową w postaci koncertu z Narodową Orkiestrą Radia i Telewizji w Tiranie w Albanii w 2018 roku. Koncertuje zarówno jako solista, jak i kameralista. Wyjątkowe miejsce w jego pracy artystycznej zajmuje muzyka Fryderyka Chopina, czemu dał wyraz w swojej debiutanckiej płycie „Magical Chopin”.
Organizatorem koncertu było Towarzystwo im. K. Wiłkomirskiego, Towarzystwo im Fryderyka Chopina i Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina.

 

KUP BILET NA KONCERT