18.11.2012

Relacja z koncertu - 18.11.2012 r. Drukuj

Wypełniona cała sala koncertowa, głośne, gromkie brawa , owacje na stojąco to dowód na to, że niedzielny koncert z cyklu imprez narodowych pt. "Romans rosyjski" w Sannikach 18 listopada należał do wyjątkowo udanych. 

Listopadowe niedzielne popołudnie koncertowe w Sannikach upłynęło w rytmie romansów rosyjskich. "Gari, gari moja zwezda", " Na stokach Mandżurii", "Doctor Żiwago" oraz utwory instrumentalne, to tylko nie które z nich, które zabrzmiały w sali koncertowej, a każdy z nich w znakomitym wykonaniu utalentowanego solisty – barytona Wiesława Bednarka przy akompaniamencie Andrzeja Płonczyńskiego - pianisty i skrzypka Tadeusza Melona. Romanse oczarowywały publiczność, po czym z fascynacją przeniosły w świat romansu i eposu dawnej Rosji, który stworzył sam wykonawca, a publiczność wyklaskiwała w równym miarowym rytmie melodie rosyjskie. Imprezy narodowe odbywają się w Sannikach od ponad 26 lat, a ich inicjatorem i pomysłodawcą jest Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach przy współpracy instytucji oraz sponsorów działających na terenie Gminy Sanniki.

W niedzielnym koncercie u boku Wiesława Bednarka wystąpił, także jego utalentowany uczeń 18- letni Aleksander Kamedulski ( baryton), który wykonał 3 utwory i pomimo tak młodego wieku wzbudził podziw wśród publiczności za co został nagrodzony licznymi brawami. Sam mistrz był dumny z swojego ucznia, gdyż było to dowodem, że jego praca nie poszła na marne. Nie jest to dziwne gdyż, Wiesław Bednarek jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie śpiewu, był wybitnym solistą operowym m.in. Teatru Wielkiego w Warszawie i w Łodzia od kilkunastu lat jest stałym solistą Polskiej Opery Kameralnej, a także laureatem nagrody Ministra Spraw Zagranicznych RP za zasługi dla polskiej kultury. Posiada tytuł doktora habilitowanego i jest współautorem książki " Stanisław Moniuszko i jego podlaski rodowód" oraz książki " Romans rosyjski moja fascynacja", która była jego pracą habilitacyjną.
Akompaniatorzy koncertu Andrzej Płonczyński i Tadeusz Melon to artyści muzycy, którzy wyróżniają się wielkim talentem muzycznym i interpretatorskim. Andrzej Płonczyński poświęcił się w swojej pracy twórczości kompozytorskiej i zaangażował się w pracę z największymi śpiewakami wokalistami i aktorami takimi jak: Bernard Ładysz, Jerzy Połomski, Irena Santor, Halina Kunicka i wielu innych znanych artystów. Nagrał wiele płyt i współpracował z Filharmonią Narodową, Jest znakomitym pedagogiem, uczy gwiazdy interpretacji i muzykalności oraz pracy nad teksem. 
Tadeusz Melon jako skrzypek , akompaniator i aranżer współpracuje z wieloma zespołami o różnej stylistyce muzycznej zarówno w kraju jak i zagranicą. Sam Wiesław Bednarek powiedział o nim żartobliwie że:. "…jest ofiarą własnego talentu.. „ czego dowodem jest to, że występował w wielu festiwalach m.in. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Pikniku Country w Mrągowie, Cygańskich Impresjach w Łodzi programach radiowych i telewizyjnych i wielu innych , których już nie sposób wymieniać. Artysta jest laureatem konkursów kompozytorskich w kraju jak i zagranicą.
Koncertowi towarzyszył " Kiermasz ozdób jesiennych i sztuki ludowej", na którym można było kupić prace mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sannikach wykonane pod kierunkiem instruktorek - terapeutek a także prace twórczyń ludowych Barbary Wieczorek i Moniki Deji. Na stoisku kiermaszowym były barwne jesienne stroiki, ozdoby, wycinanki sannickie oraz ozdoby wykonane z drewna. 
Niedzielny koncert odbył się przy współorganizacji instytucji takich jak : Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Gminnego Ośrodka Kultury, Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, sannickiego Koła TIFC oraz Urzędu Gminy. Organizatorzy szczególnie podziękowania składają sponsorom koncertu : Biuro Ekspertyz i Projektowania „KUCIAPSKI" Waldemar Kuciapski z Gostynina, Firma " Krolspoż" z Płocka, Gminna Spółdzielnia w Słubicach, Naprawa i Strojenie Instrumentów Tomasz Leciejewski z Gostynina. 

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny z koncertów, który odbędzie się 15 grudnia br. tj. sobotę o godz. 16:00 w Sali Urzędu Gminy Sanniki przy ul Wólczyńskiej 75 przy Przedszkolu Samorządowym. 
Dodatkowe informacje na stronie www.ecasanniki.pl lub tel.: 24/277 78 27

Relację napisała: 
Jolanta Róg
ECA w Sannikach

Fot.1 Fot.2 Fot.3 Fot.4

Fot.5 Fot.6 Fot.7

KUP BILET NA KONCERT