04.03.2012

Relacja z koncertu - 04.03.2012 r. Drukuj

Koncert chopinowski - 4 marca 2012 r.

Sonaty Johannesa Brahmsa i Barkarola Fryderyka Chopina przybrane poezją Leopolda Staffa, były przewodnim motywem niedzielnego koncertu 4 marca br. w sannickiej sali koncertowej przy ul. Wólczyńskiej, który wykonali wybitni mistrzowie. 

Przy fortepianie zasiadł Edward Wolanin recytację poezji deklamował Krzysztof Gosztyła aktor teatralny i filmowy, znany głos radiowy. Dwaj wybitni artyści zachwycili zgromadzoną publiczność swoim występem, gdyż muzyka wspaniale współbrzmiała z poezją w miłej atmosferze i klimacie, którą tworzyła wystawa prac malarskich Krystyny Brzozowskiej i Haliny Kamińskiej.
Dopełnieniem znakomitego nastroju podczas koncertu były podziękowania wykonawców koncertu skierowane w stronę organizatorów tj. Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Sannickiego Koła chopinowskiego, TiFC w Warszawie, GOK i Urzędu Gminy w Sannikach za zaproszenie i możliwość prezentacji swej twórczości artystycznej. Dla artystów było to bardzo znaczące, gdyż niejednokrotnie już występowali dla sannickiej publiczności i zawsze chętnie tu powracają, gdzie pamięć o Chopinie jest wiecznie żywa.

Edward Wolanin to znakomity pianista, kameralista i pedagog, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat a w wieku 15 lat rozpoczął studia pianistyczne i kameralistyczne. Stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, odniósł wiele sukcesów na konkursach krajowych i zagranicznych. Dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych oraz płytowych z muzyką solową i kameralną. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Drugi z artystów to znakomity aktor filmowy i dubbingowy, absolwent Wydziału Aktorstwa PWST w Warszawie. Na ekranie zadebiutował w dzieciństwie, jako kilkunastoletni chłopiec, ujawnił tez z dolności i zamiłowania do muzyki. Wziął udział w wykonaniu Pasji wg św. Łukasza Pendereckiego, Mszy Polskiej Tabęckiego oraz oratorium Męczeństwo św. Sebastiana Debussy'ego. Aktor współpracuje z Teatrem Telewizji i Teatrem Polskiego Radia. W tym ostatnim kreował pierwszoplanowe role w adaptacjach prozy, dramatu i w słuchowiskach oryginalnych, laureat nagród Wielki Splendor za artystyczną działalność radiową oraz "Złoty Krzyż Zasługi" za działalność artystyczną i "Złoty Mikrofon" za twórczość radiową.

Twórczość malarską autorstwa Krystyny Brzozowskiej i Haliny Kamińskiej można była podziwiać na wystawie ich prac podczas niedzielnego koncertu, barwne widoki, pejzaże roślinność to motywy przewodnie tych prac wykonane techniką pasteli. Natura była i jest największym natchnieniem artystów, więc szukają w niej inspiracji. Malarki też inspiracji do tworzenia swych prac zaczerpnęły z natury – barwnych łąk, lasów, jezior, wodospadów, które utrwaliły w pracach, a które zapewne zachwycały przybyłych na koncert.

Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na kolejny z koncertów w dniu 1 kwietnia br. o godz. 14:00 w sali Urzędu Gminy ul. Wólczyńska 75, koncert dedykowany pamięci Tatiany Shebanovej i Krzysztofa Kolbergera. Wykonawcami koncertu będą : Jarosław Drzewiecki, Jekaterina Drzewiecka i Stanisław Drzewiecki(fortepian) przy recytacji Anny Romantowskiej Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Tadeusza Zaremby pt. "Sanniki bliżej morza".

Serdecznie zapraszamy.

Relację napisała:
Jolanta Róg
ECA w Sannikach

Fot.1 Fot.2 Fot.3

Fot.4 Fot.5

KUP BILET NA KONCERT