Zielone wianki w pałacu

Zielone wianki w pałacu

Do sannickiego parku i pałacu zawitała wiosna. Nawet koncert, który odbył się w minioną niedzielę był "zielony". Magdalena Warzecha, aktorka Teatru Narodowego recytowała oraz śpiewała wiersze znanych polskich poetów. Byli to między innymi: Julian Tuwim "Spóźniony słowik", Konstanty Ildefons Gałczyński "Zielone wianki" oraz Agnieszka Osiecka "Gonią wilki za owcami". Akompaniował jej kompozytor i pianista Konrad Wantrych. Artyści wprowadzili słuchaczy w radosny nastrój, więc nie obyło się bez bisu.

Po części słowno-muzycznej wszyscy udali się do sali wystaw czasowych, gdzie miało miejsce otwarcie nowej wystawy. Autorem prac, które przez miesiąc będą prezentowane w pałacu jest Franciszek Maśluszczak, absolwent ASP w Warszawie. Obrazy tego wybitnego malarza znajdują się w kolacjach wielu muzeów polskich i zagranicznych.

Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w pałacu odbył się również kiermasz świąteczny. Można było kupić ręcznie wykonane ozdoby, stroiki oraz książki. Wystawcami byli: Dom Pomocy Społecznej w Czarnowie oddział w Sannikach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Sochaczewie, twórczynie ludowe: Maria Bugaj, Wioletta Domeradzka, Barbara Wieczorek oraz Urszula Mendrala.

Zapraszamy na kolejne kwietniowe wydarzenie w pałacu, czyli wielkanocne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Już 17 kwietnia o godzinie 17 gościć będziemy Jolantę Małczak, która zaprezentuje własnoręcznie wykonane książki.  Spotkanie będzie miało akcent świąteczny, więc tradycyjnie pojawi się "jajeczko".

 

KUP BILET NA KONCERT