Gostynin dla seniorów. Warto aktywnie spędzać czas

Osoba aktywna, nie ważne w jakim wieku, to zawsze osoba zdrowsza i pełna życia. Właśnie dlatego, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego od kilku lat przy Miejskiej Centrum Kultury w Gostyninie często biorą udział w warsztatach praktycznych i wielu wycieczkach.

Badania wykonywane przez naukowców są alarmujące, gdyż zaledwie 6 procent polskich emerytów bierze udział w zajęciach przeznaczonych dla seniorów. Osoby starsze w Polsce nie chcą uczyć się obsługi komputera czy też języków obcych na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Emeryci w wolnym czasie lubią głównie oglądają telewizję lub chodzą do kościoła. Izolowanie się od społeczeństwa czy też zaniechanie samorozwoju po przejściu na emeryturę może w znacznym stopniu wpłynąć na pogorszenie jakości życia. Jak temu zaradzić? Warto brać czynny udział w wydarzeniach, które są realizowane w Gostyninie specjalnie dla seniorów. Gostynińscy seniorzy w ramach swoich działań uczestniczą w wielu przygotowanych atrakcjach, o różnej tematyce.

Pod koniec ubiegłego roku w ramach działalności GUTW seniorzy wzięli udział w takich atrakcjach jak: wyjazd do Płocka do Teatru Dramatycznego na spektakl pt. „Opowieści Wigilijne” z udziałem wielu znanych aktorów, uroczyste spotkanie opłatkowe z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Gostynin, w którym uczestniczyło około 100 osób, a w noc sylwestrową wzięli udział w zabawie tanecznej przy dobrej muzyce i miłej obsłudze pracowników MCK. Ponadto gostynińscy seniorzy mogli uczestniczyć w dwóch ciekawych wykłady p.n.: „Zasady pielęgnacji cery dojrzałej” i ,,Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe”.

Patryk Skowroński
terazGostynin.pl

KUP BILET NA KONCERT