• Strona Główna
  • Z regionu
  • Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Pamiątka z wakacji".

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Pamiątka z wakacji".

Ideą konkursu jest promowanie świadomości języka obrazu, nie tylko w oficjalnej przestrzeni publicznej, ale również w naszym codziennym komunikowaniu się poprzez media elektroniczne. Muzeum jest doskonałym miejscem, by obcując z dziełami sztuki nabywać dobrych nawyków dotyczących kompozycji, światła, wrażliwości na symbolikę. Wakacje to czas kiedy karty pamięci naszych aparatów zapełniają się największą ilością zdjęć. Są one często bezrefleksyjnie publikowane w Internecie w setkach egzemplarzy niepoddanych selekcji. Łatwość publikowania jaka jest udziałem obecnych czasów powoduje, że mamy do czynienia z prawdziwym zalewem śmieci ikonosfery. Wakacje bywają jednak okazją, by przyjaźń z naszym aparatem nabrała głębszego wymiaru. Mamy więcej czasu na przemyślenie tematów i kadrów, a nowe okoliczności kultury i natury sprawiają, że nasze widzenie świata staje się bardziej świeże, łatwiej ulegamy zachwytom.

Celem konkursu jest dostrzeżenie fotografii o wysokich walorach technicznych i artystycznych. Szczególnie cenione będzie twórcze, nowatorskie podejście do tego pozornie trywialnego tematu. Przekonajcie nas, że wakacje to nie tylko leżenie na plaży, ale też obcowanie z dziedzictwem materialnym ludzkości oraz bogactwem i niezwykłością form natury. Prace można nadsyłać w dwóch kategoriach - "Zabytki" i "Natura".

Wręczenie nagród nastąpi 14 października 2017 roku w głównej siedzibie muzeum przy ul. Tumskiej 8 i będzie połączone ze spotkaniem warsztatowym oraz  prezentacją książki „Jak fotografować cyfrowo”, autorstwa znanego na świecie fotografika Czesława Czaplińskiego, którego zaprosiliśmy do jury.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Osoba odpowiedzialna za konkurs - Grzegorz Piaskowski - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: (24) 262 25 95, szczegóły na stronie: http://www.muzeumplock.eu/pl/konkurs_fotograficzny

 

KUP BILET NA KONCERT