Portrety i pejzaże Wojciecha Witkowskiego

Wyświetlanie Wojciech Witkowski przygotowania do wystawyMaj_2015 222.jpg

Jak zwykle, koncertowi towarzyszyć będzie wystawa malarska. Nigdy jeszcze publiczność nie zawiodła się na jakości twórczości artystów, którzy zawitali ze swymi wystawami do pałacu w Sannikach. Kiedy kończy się jedna ekspozycja, za chwilę pojawia się kolejna, którą można oglądać przez mniej więcej miesiąc.
 
Artysta urodził się w Sierpcu w grudniu 1971 roku. Z miejscem tym związany jest z racji pracy zawodowej i sentymentu lokalnego. Malarz z zamiłowania,  strażak i nauczyciel  z zawodu, ale wydaje się, że wszystkie te profesje doskonale się uzupełniają. 
Maluje od lat - głównie portrety, pejzaże, kwiaty i konie. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak przeważnie jest to malarstwo olejne, akwarelę oraz pastel. Pasję realizuje również prowadząc warsztaty i konkursy plastyczne dla dzieci w różnym wieku. 
Jest absolwentem Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Studia podyplomowe na kierunku plastyka i historia sztuki ukończył w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.
Od kilku lat jest członkiem Grupy Plastycznej Dorosłych „IMPRESJA”, działającej przy Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Od 2010 roku jest też członkiem Stowarzyszenia Pracy Twórczej w Ciechanowie. 
Liczne konkursy dały mu sześciokrotnie I miejsce, a także wiele innych nagród i wyróżnień. Kilkadziesiąt wystaw, obrazy w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, to pokaźny dorobek.
Od 17 maja do 16 czerwca 2015 roku wystawa będzie eksponowana w ECA im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Wyświetlanie MALARSTWO MAJ.jpg

KUP BILET NA KONCERT