Ułatwienia dostępu

czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Koncert CHOPIN-MUZYKA-POEZJA

12.05.2024, niedziela at 14:00
biletowany
Koncerty
Lule Elezi - fortepian
Paulina Holtz - recytacja

Program wydarzenia:

Ludwig van Beethoven - Sonata No.8 Op.13 (Pathetique)
 1. Grave- Allegro di molto e con brio
 2. Adagio cantabile
 3. Rondo. Allegro

Fryderyk Chopin- Nocturne No.20 in Cis- Minor, Op. posth.

Fryderyk Chopin- Ballade No.1 in G- Minor, Op. 23

Fryderyk Chopin- Scherzo No.2 in B- Flat Minor, Op. 31


O artystach:

Lule Elezi  - Jest profesorem Wydziału Artystycznego Katedry Sztuki Muzycznej Uniwersytetu im. Hasana Prishtiny.

Oceniana jest jako wirtuoz interpretacji dzieł Fryderyka Chopina i innych klasyków – Beethovena, Schumana czy Schuberta. Jej mocne akordy, a jednocześnie subtelna gra wprawiają w zachwyt słuchaczy i krytyków muzycznych

Już jako dziecko obdarzona była wielkim talentem, a pierwszych lekcji gry na fortepianie udzielała jej matka. Lule Elezi, ciężką pracą, przy wielkiej miłości do instrumentu i wrodzonym talencie,  przechodziła kolejne etapy nauki.

Elezi urodziła się w Kosowie, kraju, który przeszedł wiele trudnych okoliczności politycznych. Ukończyła studia zawodowe w czasie, gdy albańscy studenci byli z nich praktycznie wykluczeni. Formalne instytucje edukacyjne. zastąpiono „szkołami domowymi".  W tej sytuacji Elezi zmuszona była kontynuować naukę w krajach sąsiednich takich, jak Tirana w Albanii, czy Bośnia i Hercegowina oraz Sarajewo..

Dziś Lule Elezi jest jedną z najważniejszych ambasadorek muzycznych Kosowa. Koncertuje jako solistka w całej Europie. Występuje też w zespołach kameralnych.


Paulina Holtz - W 2002 ukończyła studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na egzamin dyplomowy przygotowała monolog Diany Juliusza Słowackiego i fragmenty powieści Márqueza.

Jako 6-latka wzięła udział w przedstawieniu Teatru Telewizji Małżeństwo Marii P.. Kolejnym  doświadczeniem scenicznym była rola Pazia w Szekspirowskiej sztuce Romeo i Julia (1990) w reżyserii Andrzeja Wajdy na scenie stołecznego Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera. Paulinie Holtz marzyła się kariera reżyserska. Kiedy jednak nie udało jej się dostać do szkoły filmowej, skupiła się na studiach dziennikarskich, etnologii i antropologii.

W 1997 wygrała casting do roli Agnieszki Lubicz, córki Krystyny (Agnieszka Kotulanka) i Pawła (Tomasz Stockinger) w telenoweli TVP1 Pawła Karpińskiego Klan. Ta rola dała jej ogromną popularność.

W produkcji kinowej debiutowała rolą zakonnicy w dramacie psychologicznym Magdaleny Łazarkiewicz Na koniec świata (1999) u boku Justyny Steczkowskiej i Aleksandra Domogarowa. Następnie pojawiła się w komedii, w serii „off-owej” Waldemara Dzikiego, promującej młodych, zdolnych reżyserów, scenarzystów i aktorów. Reżyserował Przemysław Angermana, a tytuł brzmiał  Jak to się robi z dziewczynami (2002). Paulina Holtz zagrała tam prostytutkę Magdę.
Organizator: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Współorganizator: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Sannikach wraz z Kołem w Sannikach

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach jest instytucją współfinansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Miasta i Gminy Sanniki

WSPÓŁPRACA

PATRONI MEDIALNI
 • Radio Sochaczew
 • Tygodnik Płocki
 • Petronews.pl
 • Radio Q FM
 • Nowy Łowiczanin
 • Gostynin 24
 • Radio kolor FM
 • Radio Płock FM
 • TuSochaczew.pl
 • Wyborcza.pl
 • Radio KRDP FM
 • Radio Victoria FM